Vlastní potisk triček – jak to funguje?

T-shock

Nad vlastním potiskem na tričko přemýšlel snad každý z nás. Je skvělé, když se člověk může odlišit od ostatních a pořídit si naprosto originální kousek do svého šatníku. Nemluvě o tom, že trička s vlastním potiskem patří mezi oblíbené dárky téměř ke každé příležitosti.

Jenže jak vlastně takový proces vytvoření vlastního potisku na tričko probíhá? Právě tomuto tématu se budeme v článku věnovat. Poradíme vám, jak si objednat tričko s potiskem, které vám bude ještě dlouhou dobu dělat radost.

Co vše si mohu dát na tričko natisknout?

Jedním slovem vše. Je jedno, zda jste milovníky přírody, aut nebo vtipných obrázků. Bez problému lze také kombinovat potisk trička fotkou s libovolnými nápisy v různých fontech. V poslední době jsou velmi moderní trička s potiskem vlastního mazlíčka. Každý nadšený chovatel má doma určitě celou řadu veselých fotek svého zvířátka, tak proč se s nimi nepochlubit právě na tričku?

Většina online tiskáren má k dispozici vlastní intuitivní program k vytvoření návrhu. Vybraný obrázek nebo fotku tak snadno nahrajete do prostoru určenému k potisku. S obrázkem můžete pohybovat a dodatečně ho upravovat. Nakonec dodáte text (není to nutné) a je hotovo.

Pozor na nekvalitní trička

Nejvyužívanější techniky pro potisk textilu (sítotisk a digitální tisk) se nejlépe chytají na 100% bavlněné tkaniny. Proto se doporučuje vybírat přednostně trička z bavlny bez dalších příměsí. Tento materiál se navíc pohodlně nosí a dlouho drží tvar. Samozřejmě lze potisknout i oblečení z umělých vláken, k tomu se však používá tisk sublimační.

Při výběru trička se vždy podívejte také na jeho gramáž (značí se g/m2). Podle toho nejlépe poznáte kvalitu daného kusu oblečení. Minimální gramáž pro potisk by měla být 150 g/m2, ale ideálně zakupte tričko s gramáží 200 g/m2 a více.

Jakou zvolit techniku potisku?

V dnešní době jsou na trhu dvě nejpoužívanější techniky – sítotisk a digitální tisk. První se hodí pro potisk více kusů oblečení. Volte ho např. pro trička na tábory, školní výlety, absolventská trička atd. Naopak digitální tisk je možné použít již od jednoho kusu bez nutnosti placení vysoké ceny.

V souvislosti se sítotiskem nepochybně narazíte na různé poddruhy. V takovém případě přidejte k objednávce ještě poznámku, aby vám zaměstnanci tiskárny pomohli vybrat nejvhodnější techniku pro určitý obrázek.

V souvislosti s digitálním tiskem se porozhlédněte po tiskárnách, které jako novinku nabízejí tzv. přímý inkoustový digitální tisk. Tento potisk je dlouhotrvající, dokonale překreslí každý detail fotky či obrázku a na omak je měkký a poddajný.

Nakonec můžete narazit na již zmiňovaný sublimační tisk. Ten se používá k potisku oblečení s vysokým podílem umělých vláken (dresy, spodní prádlo) a k potisku hrníčků, polštářků a dalších dárkových předmětů.

A pokud si nebudete stále vědět rady s čímkoliv, co s vlastním potiskem triček souvisí, neváhejte se obrátit přímo na online podporu vybraného zhotovitele.